MURAT YEŞİLDERE

Egon Zehnder Türkiye temsilcisi ,yönetici ortağı (CEO)Sn.Murat YEŞİLDERE..Kendisi kariyer basamaklarında tırmanma öyküsünü ,uzmanlık alanını öğrencilerimizle paylaşarak onların ufkunu açacak …
Murat Yeşildere Istanbul’da doğdu. İlkokulu Maçka İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarındaki hayalini kurduğu alanda, endüstri mühendisliğinde eğitim alarak, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden aldı.

Manchester UMIST’ten İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisans derecesini aldı. Kariyerine Fon Yönetimi ve Hazine sektöründe Philip Morris’te başlayan Yeşildere, GSD Holding ve GSD Yatırım Bankası’nda üst düzey yöneticilik görevleriyle kariyerine devam etti. Yeşildere Ekim 2000 yılında Istanbul Egon Zehnder Ofisinde Finansal Hizmetler sektöründe Danışman olarak göreve başladı; halen Yönetici Ortak olarak Türkiye, CIS ve Kafkasya bölgelerine liderlik ediyor. PERYÖN üyesi olan Murat Yeşildere, profesyonel kariyerinin yanında halen Platin ve Kariyer dergilerinde liderlik, ekonomi, finans, insan kaynakları ve yöneti(şi)m konularında yazarlık yapmaya devam ediyor.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir