Yiğit Oğuz DUMAN kimdir?

Yiğit Oğuz Duman, Trabzon Anadolu Lisesi sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1995’te Kibar Holding A.Ş.’ de başladı. Duman, grupta değişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstriyel ilişkiler ve iş hukuku gibi ana konu başlıklarında aktif sorumluluklar aldı. Assan Alüminyum’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kibar Holding’de İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, İnsan Kaynakları, Satınalma, İdari İşler ve Müşteri Deneyimi Yönetimi ana başlıklarında görev alarak İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. Duman, 2011-­‐2014 yılları arasında TAV Holding’ te TAV Bilişim, TAV Güvenlik, TAV Akademi ve Tav AviationMinds şirketlerinden sorumlu Grup İcra Kurulu Üyesi ve İnsan  Kaynakları Başkanı olarak görev aldı.

Türkiye  İnsan  Yönetimi  Derneği’nin  (PERYÖN)’de  2005-­‐2010  ve  2012-­‐2014  yılları  arasında  Genel Başkanlık görevini yürüten Duman, aynı zamanda YENİDENBİZ ve Yönetim Kurulunda Kadın (YKKD) derneklerinin de Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

Halen kurucusu olduğu Duman Yönetim Danışmanlık’ta kurumlara organizasyonel yapılanma,yetkin insan kaynağına erişim, işgücünü elde tutma ve liderlik gelişimi konularında Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

 

 

 

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir